Historie

Časy se mění, OLDINN zůstává

Hotel OLDINN si téměř 600 let uchoval autentické prostředí a atmosféru. Při vstupu do hotelu pocítíte všechny kouzelné příběhy a legendy z Českého Krumlova. Hotel se skládá ze tří historicky, a architektonicky propojených budov.

První budova (Zlatá koruna) byla postavena v gotickém stylu. Historicky významná je gotická kaple v přízemí, postavená s typickými gotickými klenutými žebrovými klenbami.
Druhá budova, Městský soud, původně sloužila jako místo pro oficiální návštěvníky města. Byl přestavěna v 19. století a od roku 1850 sloužila jako okresní soud.
 

 

Během rekonstrukce poslední budovy, Hodkova domu, byly ve druhém patře nalezeny dřevěné renesanční stropy a nástěnné malby ze 16. století, zobrazující scény Ovidových proměn

 

Jsme hrdí na mnoho příběhů spojených s naším hotelem. Jako je ten o malířovi Simonovi, který zde žil několik let kolem roku 1424. Nebo o Petrovi z Rožmberka, státním úředníkovi a vychovateli Václav z Rovného, který provedl pozdně gotické renovace. Po roce 1599 začíná bohatá historie budov hotelu. Záznamy z roku 1716 nám například vypráví příběh pekaře, který zde pekl slavný sladký perník. Ale vařilo se zde i pivo.

Pokud chcete prozkoumat všechny příběhy a legendy, není lepší místo, odkud začít.