Recenze

Hotel u Karlova mostu

Lokální atrakce

Magické město, město sta věží, Paříž Východu, zlaté město, to jsou jen některé přezdívky, které Praha získala v průběhu staletí.Praha je studnicí architektonických, uměleckých a kulturních pokladů. Většina z těchto pokladů je v pěší vzdálenosti od hotelu Leonardo, který se nachází v centru Prahy. Náš hotel je ideálním výchozím bodem, odkud můžete prozkoumat pamětihodnosti, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Josefov atd.
Pro více informací, vstupenky nebo prohlídku města kontaktujte službu concierge: +420 239 009 239 nebo info@hotelleonardo.cz.

Staroměstská náměstí

Slavné náměstí, pulzující srdce Prahy, se nachází pouhých sedm minut chůze od hotelu Leonardo. Náměstí bylo dějištěm mnoha slavných událostí, šťastných i tragických. Jeho nejznámější součástí je pravděpodobně orloj na Staroměstské radnici. Každou hodinu se zde objevuje procesí apoštolů s alegorickými významy, které přitahuje pozornost turistů a návštěvníků.

Židovská čtvrť v Josefově

Staré pražské židovské ghetto se nachází v blízkosti Staroměstského náměstí, pouhých 10 minut od našeho hotelu. První Židé se v Praze usadili někdy v 10. století a v 17. století byla Praha domovem pro více než 7 000 Židů. Perzekuce, požáry a rabování se v průběhu staletí vyskytovaly v Josefově pravidelně. Při návštěvě židovského města určitě nezapomeňte na židovské muzeum, starý židovský hřbitov nebo jednu ze šesti synagog. Staronová synagoga, postavená ve 13. století, je nejstarší dochovanou synagogou ve střední Evropě.

Karlův most

Náš hotel se nachází jen 300 metrů od jednoho z nejznámějších symbolů Prahy: Karlova mostu. Spojuje historické čtvrti Staré Město a Malou Stranu. Most byl založen Karlem IV. v roce 1357 a je vyzdoben 30 sochami světců.

Národní divadlo

Neorenesanční budova leží pouhých 100 metrů od hotelového areálu. Příběh divadla odráží pohnutou historii českého národa. Nyní je Národní divadlo jedničkou na české scéně a jeho repertoár se skládá s činohry, opery a baletních představení.

Václavské náměstí

Jedno z hlavních náměstí Prahy se nachází pouhých 7 minut od našeho hotelu. Bylo dějištěm mnoha historických událostí a je tradičně místem pro demonstrace, oslavy a jiná veřejná shromáždění. Náměstí nese jméno svatého Václava, patrona české země.

Pražský hrad

Národní kulturní památka, symbol více než tisíciletého vývoje české státnosti. Od svého založení v poslední čtvrtině 9. století se v průběhu posledních jedenácti století nepřetržitě vyvíjí. Je to monumentální komplex církevních, obranných, obytných a kancelářských budov představujících všechny architektonické styly a období, který obklopuje tři hradní nádvoří a pokrývá plochu 45 hektarů. Původně byl sídlem českých knížat a králů, od roku 1918 je sídlem prezidenta. Pražský hrad se nachází 25 minut chůze přes malebnou Malou Stranu od hotelu Leonardo.

Malá Strana

Malostranská čtvrť vznikla okolo roku 1257. Původně byla vytvořena jako domov pro německé kolonisty, později se stala oblastí, kterou si šlechta zvolila k trvalému bydlení. Šlechta obohatila Malou Stranu o luxusní paláce, nádherné kostely a okouzlující zahrady.

Hotel map in Prague

Ověřte si dostupnost

Ověřte si dostupnost

Změnit rezervaci